طرح قذافی برای تشکیل یک دولت شیعه فاطمی در دنیای اسلامی

طرح " قذافی " در تمام رسانه های دنیا بازتاب گستره ای داشت و در خصوص آن

انگیزه های فراوان دارد در حال گسترش است که ما فراز های این سخنرانی را که وب سایت خبرگزاری " انتخاب " آنرا نشرکرده بود به دلیل اهمیت آن پیشکش خوانده ها ی بزرگوار خویش کردیم

مدیر مسول رسانه " زیباک پامیر بدخشان "

۱۴فروردین ماه ۱۳۸۶    ساعت : ۲۶ , ۱۷

خبرگزاري انتخاب : سرهنگ "معمر قذافي" رهبر ليبي سه روز پيش در يك سخنراني به‌مناسبت ميلاد پيامبر اكرم(ص) در شهر آغاديس كشور نيجر در شمال افريقا، ايجاد شكاف و اختلاف بين شيعه و سني را طرح استعماري خواند و خواستار هوشياري در برابر آن شد.

مطبوعات طرابلس روز دوشنبه با درج محورهاي اين سخنراني به نقل از وي نوشتند كه طرح اين مساله كه فارسها شيعه و عرب‌ها سني هستند، از اساس غلط است و براي ايجاد شكاف و با اهداف خاص استعماري مطرح مي‌شود.

وي گفت: مسلمانان در حالي به ترويج خشونت و تروريسم متهم هستند كه اهل مدارا مي‌باشند، پيامبران ديگر را قبول دارند و به آنها احترام مي‌گذارند ولي غرب مسلمانان را متهم به خشونت مي‌كنند، پيامبر اسلام را قبول ندارند و اقدام به نشر كاريكاتورهاي اهانت آميز و توهين به پيامبر(ص) مي‌كنند.

قذافي گفت: اينك اسلام با چالش حقيقي مواجه است و ما بايد چالش كنيم و ثابت كنيم اسلام دين جهان شمول و خاتم است. نبايد از اينكه به ما مارك تعصب بزنند، بترسيم. ما براي دفاع از خود و دفاع از عقيده و كرامت و وجود خود به چالش (با آنها) ادامه مي‌دهيم تا بلكه اين خفقان و انحطاطي كه گريبان حكام عرب و مسلمان‌ها را گرفته، از ميان برود.

به گزارش ايرنا، رهبر ليبي افزود: اكنون منطقه ما دچار پراكندگي شده، حكومت‌ها مسرف و ناكارآمد بوده و به‌فكر مردم نيستند. اسلام را به اسلام شيعه و سني تقسيم كرده‌اند، حتي كاخ سفيد و رييس جمهوري آمريكا نيز از اين تقسيم بندي سخن مي‌گويند و از آن سوء استفاده مي‌كنند.

وي گفت: آمريكا و غرب، ايراني‌ها را بر ضد اعراب و اعراب را بر ضد ايران تحريك مي‌كنند، شيعيان را بر ضد سني‌ها و سني‌ها را بر ضد شيعيان تحريك مي‌كنند. اين به نفع ما نيست و به نفع دشمن استعمارگر است.

قذافي افزود: چه كسي گفته كه شيعه يعني فارس و سني يعني عرب، نخستين دولت شيعي يعني دولت فاطمي در شمال افريقا تاسيس شد، دولتي كه منسوب به فاطمه زهرا (س) است و جامع‌الازهر مصر هم نامش مشتق از نام آن حضرت مي‌باشد.

رهبر ليبي اضافه كرد: مي‌گويند شيعيان در ايران هستند و شيعه يعني فارس و سني‌ها عرب هستند. اين دروغ است، مغالطه است. در حالي كه نخستين حكومت شيعي يعني حكومت فاطمي در شمال افريقا تشكيل شد و
 ۲۶۰سال دوام داشت و تقليدها و سنتها در شمال افريقا همه‌اش شيعي است.

وي گفت: كسي در شايستگي اهل بيت براي حاكميت بر مسلمانان شكي ندارد، اما دشمنان بدنبال ايجاد شكاف هستند، اين تفرقه و تحريك كه در آن شيعه بر ضد عرب و عرب بر ضد فارس برانگيخته مي‌شود، ساخته اشغالگران و صهونيست ها است.

گزارش ايرنا حاكي است، قذافي اضافه كرد: شيعه فقط ايران نيست، شمال افريقا هم شيعه است، ما دولت فاطمي دوم را در شمال افريقا ايجاد خواهيم كرد. هويت ما هويت فاطمي خواهد بود و عرب‌ها و بربرها و احزاب چپ و راست افراطي‌ها و خشونت طلب همه و همه در آن ذوب شده و هويت واحدي تشكيل خواهند داد.

وي گفت: به‌اين ترتيب كشمكش‌هاي قبيله‌اي، مذهبي و قومي در شمال آفريقا، در الجزاير، سودان، مصر و در صحرا پايان مي‌يابد و همه ما فاطمي مي‌شويم.

رهبر ليبي گفت: شمال افريقا عربي و شيعي است و هركس مي‌گويد شيعيان فقط فارسها هستند، دروغ مي‌گويد. دولت فاطمي كه اولين دولت شيعي بود، در شمال افريقا تشكيل شد نه درايران. ما دوباره آنرا احياء مي‌كنيم.

وي اضافه كرد: از تمام نيروهايي كه در حدود دولت فاطمي اول بودند، مي خواهيم دولت فاطمي دوم كه دولت امروزي يكدستي خواهد بود را دوباره تشكيل دهند.

قذافي گفت: اختلافات تاريخي را نبايد وارد عرصه‌سياسي كرد چرا كه دشمنان از آن سوء استفاده مي‌كنند. به‌جهت عاطفي همه ما عرب‌ها و همه مسلمان‌ها با علي(ع) هستيم و معني آن اين است كه همه عرب‌ها شيعه هستند. اگر معني شيعه بودن تعاطف با علي است، پس همه عرب‌ها شيعه هستند.

وي افزود: اگر قبول نداريد، راي‌گيري كنيد و از مسلمانان‌ها و عرب ها بخواهيد تا جايگاه علي و فاطمه در نزد خود را برايتان بگويند.

قذافي گفت: ما با فاطمه زهرا ( س ) هستيم. يعني شيعه آل البيت و شيعه فاطمه و شيعه علي هستيم. همه عرب‌ها ، همه مسلمان‌ها شيعه علي هستند اگر پيرو علي شيعه است، همه‌ما شيعه‌هستيم. اين يك حقيقت‌است، اين فرهنگ ما است.

رهبر ليبي ادامه داد: از سوي ديگر نيز اگر معني سني بودن، ايمان به محمد (ص) و سنت اوست، پس به‌اين معنا همه‌ايراني‌ها سني هستند. آيا ايراني‌ها گفته‌اند ضد محمد (ص) هستند؟ خير آنها محمد (ص) را پيغمبر مي‌دانند. آنها پيرو سنت پيامبر هستند پس آنها هم سني هستند.

قذافي گفت: برخي از ما مي‌پرسند آيا شما علي را دوست داريد؟ مي‌گوييم بله ما علي را دوست داريم. مي‌گويند پس شما شيعه هستيد. بله مردم شمال افريقا شيعه هستند ولي مسايل بصورت معكوس مطرح شده‌است.

وي تاكيد كرد: ما بايد به اين جدال پايان دهيم و راه سوء استفاده دشمن را ببنديم و جلوي حكام عرب را كه براي خشنودي آمريكا واشغالگران از ايران ابراز كراهت مي‌كنند، بگيريم.

قذافي گفت: برخي حكام عرب براي خشنودي آمريكا و اشغالگران، از ايران ابراز كراهت مي‌كنند و مي‌گويند ايران در حال ساخت بمب اتمي است، ايران چنين است، ايران چنان است. فارس‌ها چنين هستند و فارس‌ها چنان هستند. وقتي مي پرسيم چرا چنين مي‌كنيد؟ مي‌گويند براي اينكه ايران شيعه است. خير ما هم كه در شمال افريقا يك دولت فاطمي جديد هستيم، ما هم شيعه هستيم.

وي ادامه داد: ما نمي‌خواهيم وارد مسايل فرعي و اختلافات فقهي شويم، يكي پيرو فقه حنفي است يكي مالكي است و هركس هر فقهي دارد، داشته باشد اما اركان و فروع دين ثابت است، هركس هر قوميتي دارد، داشته‌باشد. هركس هررنگي دارد، داشته باشد. هر زباني دارد، داشته باشد. اينها مهم نيست، مهم هويت ما است كه فاطمي است.

قذافي گفت: البته برخي اين مساله را رد خواهندكرد چرا كه‌آنها مي‌خواهند اسلام را نابود كنند. به‌همين دليل هم بدنبال شكاف ميان شيعه و سني هستند و دايما اين تقسيم بندي را مطرح مي‌كنند.

وي گفت: ما بايد از برادران ايراني‌مان كه شيعه اهل بيت و شيعه علي شدند، تشكر كنيم. از آنها كه به اهل بيت پيوستند، سپاسگزار باشيم.

/ 0 نظر / 2 بازدید